Upgrade fora

Co zde asi bude?
Odpovědět
Technik
Radista
Radista
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: Upgrade fora

Příspěvek od Technik » 01 kvě 2012 21:29

Pokud někdo hodlá řešit poděkování doporučuji následující postup:
1) vypnout PC (případně jen monitor)
2) vstát
3) roztáhnout závěsy
4) zjistit, že svět se netočí jenom kolem fóra a počtu poděkování

Teď už vážně :-), po převodu byl proveden přepočet poděkování, přičemž byly odstraněny ty poděkování, která byla udělena třeba smazanému uživatelovi nebo smazaným uživatelem. Byl to nutný krok, protože rozdíl mezi vydáním původního thx módu a této nové verze je zhruba asi 5 let a ten nový mód řeší spoustu věcí jinak. A to, že se doteď zobrazovala i původní data bylo způsobeno chybou, kdy se při přepočtu neupravily data ve dvou sloupečcích odkud se braly data pro statistiku na indexu.
mnoho z nás má problém vyjádřit upřímnost, avšak ještě více z nás má problém upřimnost přijmout.
finch!CZ
V.I.P
V.I.P
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Příspěvek od finch!CZ » 02 kvě 2012 15:19

Poděkování je jediný rozumný způsob odměny člověka, který se snaží někomu tady pomoct. To mi vážně chceš říct, že 36 poděkování které jsem dostal a 3 které jsem dal, byli smazanému uživateli (plus mínus autobus, je mi jasné, že to nebude celkem 36 lidí, ale že je možné, že byli dány několika uživateli)? Proč není zálohovaná původní databáze a nejsou převedena data, které v ní jsou (tj ty poděkování) do nové? Je to jen případná změna indexů a drobná uprava databáze, nic víc. Pokud byli někteří uživatelé smazáni, tak se místo nich mohl vytvořit/zapsat nějaký "ghost" uživatel a bylo by to vyřešené.

Chtělo by to prostě:
1) zasednout k PC
2) zapnout ho (případně monitor)
3) vyřešit problém se ztracenými daty uživatelů
4) dát informaci o úspěšném převodu
Obrázek

Obrázek
Technik
Radista
Radista

Příspěvek od Technik » 02 kvě 2012 21:53

finch!CZ píše:Poděkování je jediný rozumný způsob odměny člověka, který se snaží někomu tady pomoct. To mi vážně chceš říct, že 36 poděkování které jsem dostal a 3 které jsem dal, byli smazanému uživateli (plus mínus autobus, je mi jasné, že to nebude celkem 36 lidí, ale že je možné, že byli dány několika uživateli)? Proč není zálohovaná původní databáze a nejsou převedena data, které v ní jsou (tj ty poděkování) do nové? Je to jen případná změna indexů a drobná uprava databáze, nic víc. Pokud byli někteří uživatelé smazáni, tak se místo nich mohl vytvořit/zapsat nějaký "ghost" uživatel a bylo by to vyřešené.
Představuješ si to jako hurvínek válku, ale tak jednoduché to není.
Byly dvě verze tohoto módu, pojmenujme jej verze 1 a verze 2. Verze 1 byla určená pro úplně první verzi phpBB3 a tudíž stará něco kolem 5 let a s novým phpBB je nekompaktibilní. Pak je tu nová verze 2, která je od stejného autora, ale autor za ty roky postoupil a už ví co a jak a tak udělal spoustu věcí jinak. Kvůli tomu přidělal do administrace možnost přepočtu poděkování, kdy se odstraní ty "nekompaktibilní" poděkování. Správně by to mělo zabránit chybám, které by občas mohly vyskočit.

Ten problém se smazaným uživatelem jsem jenom nadhodil, prostě mohly to být poděkování třeba i za příspěvek, který byl už smazán a skript ten příspěvek nemohl nalézt a tak to označilo poděkování jako závadné. Ještě stále je zálohovaná i ta starší databáze před upgradem, ale v kódu na tom počtu záleží další věci a mohlo (ale také nemuselo) by to vyhodit nepříjemné chyby, ale zkoušet to na své triko nehodlám.
mnoho z nás má problém vyjádřit upřímnost, avšak ještě více z nás má problém upřimnost přijmout.
Cheff
Administrátor
Administrátor
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování

Upgrade fora

Příspěvek od Cheff » 02 kvě 2012 21:59

Ježiši lidi co furt máte s thx? Stějně přeci všichni víme že jste elita fora ikdyž máte o 20, 30, 50 thx méně....
Používej funkci Obrázek, k poděkování použij Obrázek, poslední příspěvek NEObrázek
finch!CZ
V.I.P
V.I.P

Příspěvek od finch!CZ » 03 kvě 2012 15:44

Vím jak fungují databáze a další věci, proto si myslím, že to nemusí být veliký problém. Ale ok no, nechejme to tak, snad bude vše fungovat tak, jak má.

Navrhl bych jedno drobné vylepšení, někdo se okolo toho tady už motal, nešlo by v seznamu nepřečtených/nových topiců změnit/zesvětlit barvu kategorie, do které topic spadá? Aby byl nadpis/jméno topicu víc čitelnější. Teď když se na to podíváš/vám, tak to je jak fůra namaštěného textu na sebe (oči mám kupodivu dobré). Nebo alespoň co druhému řádku dát světlejší pozadí. Jak je to na indexu v posledních 10 příspěvcích.
Obrázek

Obrázek
Technik
Radista
Radista

Příspěvek od Technik » 03 kvě 2012 18:38

Koukni teď, je to lepší?
handman
Technik
Technik
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od handman » 03 kvě 2012 20:47

S těma nepřečtenejma topicama jsem to tu nedávno psal a je to určitě lepší než když to bylo stejnou barvou a stejným písmem :-)
ObrázekObrázek
CPU: Intel Core i5-750 Quad Core / 2,66 GHz
GPU: VGA Gainward GTX460 / 1024MB GDDR5 (2000MHz)
HDD: Samsung SpinPoint F1 / 1 TB / 32MB / SATA 3
RAM: 4096MB DDR3 1600MHz CL9 Kingston (kit 2x2)
MB: ASUS P7P55D / P55
Case: Mironet Midi ATX ML 630 / ATX / 550W Fortron
Windows 7 Ultimate 64bit
finch!CZ
V.I.P
V.I.P

Příspěvek od finch!CZ » 03 kvě 2012 22:27

Je to teď o hodně lepší a přehlednější :)
Obrázek

Obrázek
Pilgrim
Provider Gold
Provider Gold
Dostal poděkování: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: upgrade fora

Příspěvek od Pilgrim » 06 kvě 2012 10:07

"Právě je 6.5.2012 09:05" nahoře na každý stránce vpravo malym textem... :-) máte buď posunutej čas na serveru nebo v php

Edit: "Napsal: 6.5.2012 09:07" globálně všude...
Edit: jo a jsem v blbý diskuzi, sry :-)
Naposledy upravil(a) Cheff dne 07 kvě 2012 18:21, celkem upraveno 2 x.
Důvod: přesunuto
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „.:!Důležitá oznámení!:.“