Jailbreak IOS 8.1.2 [TaiG]

Odpovědět
Uživatelský avatar
mikilauda
Pozorovatel
Pozorovatel
Příspěvky: 45
Registrován: 17 srp 2008 21:54
Bydliště: Most
Dostal poděkování: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jailbreak IOS 8.1.2 [TaiG]

Příspěvek od mikilauda » 16 pro 2014 16:58

Před aktualizací samotnou si nejprve stáhněte (NE přes iTunes, ale přes odkaz níže!) požadovaný firmware iOS 8.1.2 dle typu zařízení, které hodláte aktualizovat a program na provedení jailbreaku s názvem TaiG:

1. iTunes minimálně 12.0.1 - ZDE
2. Firmware iOS 8.1.2 - ZDE
3. TaiG 8 Jailbreak v1.2.0.1 ENG - ZDEKrok číslo 1 - záloha stávajícího iPhone/iPadu:

V první řadě doporučuji provést zálohu všech dat a nákupů. Připojte tedy svoje iZařízení k počítači s iTunes, vyberte toto zařízení a v menu Soubor vyberte Zařízení a zvolte volbu Přenést nákupy ze zařízení. Následně přejděte na záložku Souhrn, kde v sekci Zálohovat a obnovovat ručně klikněte na tlačítko Zálohovat. Vyčkejte, než se provede kompletní záloha (pozn. v případě, že máte zatrženou volbu "Šifrovat zálohy iPhonu", tak tuto volbu dočasně kvůli následnému jailbreaku zrušte). Používáte-li funkci Hledat iPhone/iPad, je také nezbytné ji před aktualizací vypnout. Klikněte na ploše iZařízení na Nastavení, pokračujte na iCloud a zde vypněte možnost Hledat iPhone nebo Hledat iPad.Krok číslo 2 - aktualizace firmware:

Na stejné záložce (Souhrn) nahoře je sekce pro ověření aktualizací a obnovu. Na klávesnici stiskněte a držte klávesu Shift a myší klikněte na tlačítko Obnovit iPhone (či Obnovit iPad). iTunes vás vyzvou na vybrání souboru s firmwarem, který jste si stáhli v úvodu tohoto návodu. Najděte jej tedy na disku a potvrďte.

iTunes provedou aktualizaci/obnovu firmware přístroje na verzi 8.1.2 a po skončení (cca 10 minut) se telefon zapne a v iTunes naběhne dotaz na obnovení zálohy. Vzhledem k tomu, že většina lidí používá i nezakoupené programy, je nutno obnovu v tomto bodě přerušit. Odpojte tedy telefon od počítače a přímo na telefonu projděte průvodce spuštěním tak, abyste se úspěšně připojili na vlastní WiFi síť, následně zvolili volbu "Nastavit jako nový iPhone", dále u možnosti Apple ID zvolte "Tento krok přeskočit" (a potvrďte) a prošli až k Home screenu.Krok číslo 3 - jailbreak TaiG:

Spusťte stažený program TaiG (ideálně pravým tlačítkem a "Spustit jako správce"). Následně připojte zpátky iZařízení k počítači a ukončete aplikaci iTunes. U volby "3K Assintant" zrušte zatržítko a pokračujte kliknutím na velké zelené tlačítko uprostřed s nápisem Start. Tímto se spustí jailbreak, telefon se několikrát restartujte, buďte opravdu trpěliví. Po ukončení jailbreaku se objeví na základní obrazovce iZařízení ikona Cydia, což je zároveň indikátor toho, že se jailbreak úspěšně provedl. Tímto je jailbreak samotný hotov.

Nyní opětovně odpojte přístroj od počítače a spusťte aplikaci Cydia (pozor, je nutné mít zaplou WiFi!). Nyní Cydia připraví své spuštění a poté si provede restart iZařízení. Po opětovném spuštění znovu klepněte na Cydia a ve spodním menu zvolte možnost Sources a v pravém horním rohu klikněte na Edit. V levém horním rohu se objeví tlačítko Add, na které klikněte. Do vyskočivšího okna zadejte adresu cydia.iphonecake.com. Cydia zahlásí, že se jedná o zdroj s warezem, ale vy pokračujte klepnutím na Add anyway. Cydia tím načte nový zdroj.

Poté přepněte ve spodním menu na ikonu lupy s názvem Search a do horní lišty zadejte Appsync, na kterou tedy klikněte a v pravém horním menu pokračujte na Install a poté na Confirm. Touto metodou můžete nainstalovat další oblíbené aplikace ze Cydia např. CCSettings, OpenSSH, Open SSL a další. Po instalaci AppSync a vypnutí/zapnutí iZařízení máme vše hotovo a připraveno na obnovu původních dat, tedy k poslednímu kroku.Krok číslo 4 - obnova původních dat:

V tomto posledním a finálním kroku připojte zpátky iZařízení k počítači. iTunes samy nabídnou obnovu dat, vyberte tedy poslední zálohu (pod rolovátkem bude napsáno "provedeno dnes v XY hodin"). Pokračujte na další a iTunes samy obnoví veškerá data tak, jak byla předtím, než jste začali aktualizovat. Vzhledem k tomu, že již byl ukončen projekt Installous, tak můžete zvolit třeba program AppCake - ZDE a nebo projekt vShare - ZDE

Tip na zrychlení: vypněte si tzv. parallax efekty - klikněte na ikonu Nastavení, dále pokračujte na Obecné, poté Zpřístupnění a nakonec Omezit pohyb, volba musí být |, tedy zapnuto.

Mobile Games Is My Life
Jestli se ti libi moje uploady tak mi dej Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Návody“